• Referanslar

Arçelik LG, Gebze Kocaeli


 Bina Otomasyon Sitemleri, Bina Yönetim Hizmetleri, Aydınlatma Kontrol Sistemleri

 

İdetek Yönetim Hizmetleri Bilgisayar ve Otomasyon Sistemleri San ve Tic Ltd Sti ile Arçelik-LG  Sanayi Tic ve San A.Ş. olarak 2006 yılında depolarımızda 600 adetin üzerinde 250W civa buharlı armatürde aydınlatma otomasyonu yaparak    %27 enerji tasarrufu sağladık.

 

 
2008 yılında Tridium Scada kullanarak fabrikamızdaki HVAC sistemlerini ve tesislerin tüm kontrolunu izleyebilir ve kontrol edilebilir hale getirdik. Çalışmanın tamamdığı 2008 yılı Aralık ayı ile 2009 Aralık aylarını karşılaştırdığımıda aylık olarak %25 civarında ısıtma sisteminde enerji tasarrufu sağladık.
 
2009 yılı içinde gerçekleştirdiğimiz yönetim ve depo inşaatı projelerinde İdetek firmasından temin ettiğimiz ‘WattStop’ marka 100 kadar hareket sensörünü kulllanarak aydınlatmada enerji tasarrufu sağladık.
 
 
2010 yılında Tridium Scada ikinci fazını gerçekleştirerek  yeni ilave olan tesislerimizin HVAC sistemlerini de izleme altına aldık. 2010 yılı içinde çalışmalarımız devam etmektedir.
 
Idetek Firması Yöneticisi , mühendisleri ve tüm teknik ve idari kadrolarına şirketimize verdikleri hizmet ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
 
 
 Saygılarımızla,
 
Erhan HANGİŞİ
Teknik Destek Takımı
Elektrik- Elektronik Uzmanı